جدید ترین عناوین خبری امروز
جالب فا

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

  • admin
  • آبان 13, 1400
  • 7:01 ق.ظ

چگونه برای یک سفر جاده ای طولانی آماده شویم؟

مسافرت های جاده‌ای یکی از لذت بخش‌ترین نوع مسافرت محسوب می‌شوند البته در حال حاضر ممکن است برای بسیاری از ما لذت چندانی نداشته باشد اما به هرحال خالی از لطف هم نیست. در چنین مسافرت هایی معمولا با جاده ها و مناظر بسیار خوبی روبه‌رو خواهید شد و مخصوصا اگر همراه با دوستان، آشنایان و یا خانواده باشید لذت آن بیش‌تر هم خواهد بود اما آیا تا به حال در مورد نکات ضروری آن فکر کرده‌اید؟ جالب است بدانید که نکاتی پیرامون مسافرت های جاده‌ای طولانی وجود دارند که ممکن است کل مسافرتتان را از به هم بزنند. به طور کلی سفر های جاده‌ای به آمادگی های خاصی نیاز دارد، چیزهایی که اغلب افراد آن را جدی نمی‌گیرند و متاسفانه آن ها را دچار مشکلات فراوانی هم خواهد کرد. در ادامه با راهنمای کامل تجربه یک سفر جاده ای همراه جالب فا باشید.

چگونه برای یک سفر جاده ای طولانی آماده شویم؟

بررسی وضعیت خودرو قبل از سفر

به جرات می‌توان گفت که عامل بسیاری از مشکلات بی‌توجهی به این قسمت مهم است. خودرو شما، وسیله‌ای است که با آن سفر می‌کند و به هرحال قرار است مدت زیادی با آن رانندگی کنید و جدا از آن برای ساعاتی متمادی درون آن قرار دارید پس به همین دلیل باید از نظر فنی و مکانیکی کاملا مطمئن باشد تا بتوان مسافت های طولانی را بدون مشکل طی کرد.

how to prepare for a long road trip 56576578 - چگونه برای یک سفر جاده ای طولانی آماده شویم؟

وضعیت لاستیک ها،سطح روغن و آب ماشین باید بررسی شوند و اگر قرار است برای مدتی طولانی در جاده باشید بهتر است اوضاع را زیر نظر بگیرید. شاید فکر کنید که چنین چیزی لازم نیست و حتی ممکن است احساس کنید که بیش از حد نگران وضعیت هستید اما باید بدانید که در صورت خرابی ماشین در طول سفر مشکلات زیادی به وجود خواهند آمد و ممکن است به کلی سفرتان را به هم بزنند پس بهتر است قبل از آنکه مشکلی در طول سفر پیش بیاید از وقوع آن ه جلوگیری کنید. کار چندان سختی هم نیست زیرا اغلب ما می‌دانیم که چگونه باید وضعیت سلامتی یک ماشین را بسنجیم و خوشبختانه به دانش یا مهارت پیچیده‌ای نیاز ندارد.

راهنمای سفر جاده ای – مدارک ماشین

how to prepare for a long road trip 45457658 - چگونه برای یک سفر جاده ای طولانی آماده شویم؟

طبیعتا هیچ کس مدارک را هنگام سفر فراموش نمی‌کند اما گاهی اوقات به دلیل کم اهیمت بودن این موضوع به راحتی از کنار آن رد می‌شویم و متاسفانه باید بگویم که در نهایت آن را فراموش می‌کنیم. به ندرت پیش می‌آید که افراد بدون گواهینامه و مدارک ماشین مسافرت های طولانی بروند اما در هر حال همراه داشتن آن ها جزو ضروریات سفر های جاده‌ای است. اگر مدارک را داخل ماشین نگه‌ می‌دارید قبل از سفر دوباره آن ها را چک کنید تا اطمینان حاصل کنید و یا اگر هم همراهتان نیستند حتما آن ها را در اولویت قرار دهید. به هرحال گاهی اوقات ممکن است به دلیل اهمیت دادن بیش از حد به موارد دیگر نکات ساده فراموش شوند. یکی از دلایل نوشتن این راهنمای سفر جاده ای پرداختن به موارد ساده ای است که به راحتی فراموش می‌شوند.

راهنمای سفر جاده ای – جعبه کمک های اولیه

از آنجاییکه احتمال به وجود آمدن مشکلات غیر منتظره وجود دارد به هرحال همراه داشتن یک جعبه کمک های اولیه بسیار ضروری است. ممکن است به هر دلیلی اتفاقی رخ دهد و مجبور باشید در لحظه با آن برخورد کنید در چنین مواقعی وجود یک جعبه کمک های اولیه بسیار حیاتی خواهد بود. اما این تنها چیز ضروری نیست که باید همراه داشته باشید، بهتر است وسایل تعمیر و تعویض چرخ ها را هم به همراه داشته باشید تا اگر به صورت اتفاقی ماشین دچار مشکل شد و یا یکی از چرخ ها پنچر شد بتوانید آن را برطرف کنید.

  • سعی کنید مقداری آب و خوراکی هم درون جعبه کمک های اولیه نگه دارید.
  • بهتر است چند عدد لامپ اصلی ماشین و فیوز الکتریکی هم همراه خود داشته باشید زیرا ممکن است در طول سفر دچار مشکل شوند مخصوصا اگر سفرتان در طول شب باشد.

راهنمای سفر جاده ای – تمیز کردن ماشین

how to prepare for a long road trip 54657889 - چگونه برای یک سفر جاده ای طولانی آماده شویم؟

یکی از ویژگی‌های یک راهنمای کامل این است که به تمامی جوانب ممکن قضیه بپردازد و در اینجا به برخی موارد جانبی یک سفر جاده ای لذت بخش پرداخته‌ایم. شما قرار است مدت زیادی درون ماشین باشید در چنین شرایطی بهتر است به خوبی داخل و بیرون آن را تمیز کنید. البته ممکن است به دلیل وجود وسایل و یا پیدا نشدن محل مناسب نتوانید ماشینتان را به خوبی بشویید. تمیز کردن ماشین می‌تواند تجربه جالبی باشد البته در صورتی که وقت کافی برای آن داشته باشید اما در هر حال اگر احساس می‌کنید وقت کاقی در ندارید و یا غیر از آن خودتان حوصله ندارید بهتر است آن را در یک کارواش بشویید.

به طور کلی رانندگی در یک ماشین تمیز بسیار لذت بخش‌تر است مخصوصا اگر قرار باشد مدت زیادی طول بکشد زیرا در طول سفر گرد و غبار و تکه های خوراکی ممکن است ماشین را به شدت کثیف کنند و متاسفانه امکان تمیز کردن آن ها هم فراهم نیست پس به همین دلیل بهتر است قبل از سفر خودرو را به خوبی تمیز کنید تا از رانندگی‌تان هم لذت ببرید.

راهنمای سفر جاده ای = امداد خودرو

how to prepare for a long road trip 65756878 - چگونه برای یک سفر جاده ای طولانی آماده شویم؟

ممکن است ماشینتان دچار مشکل شود و خودتان نتوانید از پس آن بربیایید، بهتر است در چنین شرایطی حداقل شماره های و یا روش های تماس با امداد خودرو ها را بلد باشید تا در صورت نیاز بتوانند به شما کمک کنند. تعداد محدودی از آن ها اکنون در حال فعالیت هستند که به راحتی می‌توان شماره های تماس با آن ها را پیدا کرد. متاسفانه اکثرا امداد و موارد مشابه آن را در اولویت های اولیه نمی‌بینند و یا در اکثر مواقع به آن بی توجه هستند اما برای داشتن یک سفر امن و مطمئن بهتر است دسترسی به نیروی های امدادی را هم در اولویت قرار دهید زیرا بهرحال ماشین ها گاهی اوقات غیر قابل پیش بینی هستند!

کلام آخر

به طور کلی نکات زیادی پیرامون یک راهنمای کامل سفر های طولانی جاده ای وجود دارد اما آنچه گفته شد درواقع بخش بزرگ و مهمی از کل ماجرا است اما حتی با توجه به تمامی این نکات بازهم افرادی هستند که آن ها را جدی نمی‌گیرند. شاید برخی از نکات گفته شده چندان مهم ظاهر نشوند اما اگر به آن بی‌توجهی کنیم مشکلات زیادی به وجود خواهند آمد. در هر حال سعی کنید نکات گفته شده را رعایت کنید، مخصوصا اگر برنامه یک سفر جاده‌ای طولانی را در سر دارید.

دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *