جدید ترین عناوین خبری امروز
جالب فا

توجه: رمز عبور شما به صورت اتوماتیک به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

  • admin
  • آذر 23, 1400
  • 8:34 ق.ظ

جواب کاربرگ 3 اجتماعی ششم

جواب کاربرگ 3 اجتماعی ششم

جواب کاربرگ شماره 3 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی تقدیم شما می‌شود. برای مشاهده‌ی پاسخ کاربرگه ی شماره ۳ تصمیم گیری مطالعات ششم دبستان با جالب فا همراه باشید.

کاربرگه شماره ۳ مطالعات اجتماعی ششم با جواب

به طور گروهی موقعیت‌های زیر را بخوانید و تصمیمگیری کنید. درباره‌ی انتخاب‌های مختلف و نتایج آنها در کلاس در کلاس بحث کنید. هنگام تصمیم‌گیری، این سؤال‌ها را از خودتان بپرسید:

 

آیا این تصمیم:

بر خلاف دستور دینی است؟

  • بر خلاف مقرّرات و قوانین خانه، مدرسه و اجتماع است؟
  • باعث نگرانی و نارضایتی خانواده‌ام می‌شود؟
  • به سلامتی من یا دیگران لطمه می‌زند؟
  • برای دیگران یا خودم مشکل و دردسر به وجود می‌آورد؟

جالب فا

✅ موقعیت ۱

امیر و آریا به آزمایشگاه مدرسه رفته‌اند تا چیزی را به کلاس ببرند. آریا وسط آزمایشگاه می‌دود و ناگهان به یک وسیله گرانقیمت برخورد می‌کند و آن وسیله می‌شکند. آریا تصمیم می‌گیرد زود از آنجا فرار کند و در جایی مخفی بشود و به امیر هم می‌گوید: به کسی نگو من این کارا کردم …

جواب کاربرگه ی ۳ مطالعات ششم – موقعیت ۱

کار آریا برخلاف دستورات دینی و غیراخلاقی است، بر اساس دستورات دینی خداوند از همه چیز آگاه است و کار آریا را دیده است پس باید راستش را بگوید و مخفی کاری نکند. اگر آریا صداقت به خرج ندهد برای خودش دردسر بزرگتری ایجاد می‌کند.

✅ موقعیت ۲

پروین با برادر کوچک سه ساله‌اش به مغازه رفته است. در راه برگشتن از مغازه متوجه می‌شود که او یک بسته شکلات را از مغازه برداشته و همراه خودش آورده است …

جواب کاربرگه 3 مطالعات ششم – موقعیت 2

کار برادر پروین دزدی است و بر خلاف قانون است، همچنین این کار خلاف دستورات دینی و حرام است چون صاحب مغازه راضی نیست. پروین باید برگردد و به مغازه‌دار بگوید تا یا بسته شکلات را سر جایش بگذارد و یا پول بسته شکلات را حساب کند.

✅ موقعیت ۳

روز جمعه فرهاد به اتّفاق خانواده و چند نفر از پسر‌های فامیل به یک باغ رفته بودند. پسر عموهایش به او پیشنهاد می‌کنند از پل چوبی قدیمی روی رودخانه که بعضی قسمت‌های آن خراب شده است عبور کند.

جواب کاربرگ ۳ مطالعات ششم – موقعیت ۳

فرهاد نباید پیشنهاد پسرعموهایش را قبول کند، همچنین او باید پسرعموهایش را نصیحت کند که خودشان هم از پل چوبی عبور نکنند زیرا ممکن است اتفاق بدی بیفتد که به سلامتی آنها لطمه بزند و باعث نگرانی خانواده‌هایشان شود و برای خودش و دیگران مشکل و دردسر ایجاد کند.

❤ JalebFa.ir ❤

جواب کاربرگ شماره 3 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی را مشاهده نمودید که امیدوارم برایتان مفید بوده باشد و از شما دعوت میکنم که به صفحات دیگر جالب فا نیز سر بزنید.

دیدگاه ها 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *