چگونه لاک ناخن را سریع خشک کنیم؟

لاک ناخن یکی از مواردی است که نظر هر فردی را به خود جلب می‌کند. از دختربچه های کوچک گرفته تا خانم های مسن تر به این وسیله آرایشی علاقه دارند. البته استفاده لاک ناخن می‌تواند دردسرهای خاص خودش را هم داشته باشد. یکی از این دردسرهای همیشگی زمان مورد نیاز برای خشک شدن لاک است که می‌تواند بین ۲۰ دقیقه یا یک ساعت طول بکشد. همانطور که می‌دانید برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد و خشک کردن لاک ناخن هم از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه با جالب فا همراه شوید تا اگر برای رفتن به یک مهمانی عجله داشتید بدانید که چگونه طراحی شاهکار لاک ناخن خود را هر چه زودتر خشک کنید.

چگونه لاک ناخن را سریع خشک کنیم؟

تکنیک های خشک کردن سریع لاک ناخن

لایه لایه زدن لاک

how to dry nail polish quickly 45565467 - چگونه لاک ناخن را سریع خشک کنیم؟

هر بار که می‌خواهید لاک بزنید ابتدا کمی از مایع لاک روی فرچه کم کرده و سپس اقدام کنید. با این کار می‌توانید هر بار یک لایه نازک لاک روی ناخن خود بزنید و هر بار با یک تا سه دقیقه صبر، لایه نازک لاک خشک شود. چنین روندی باعث می‌شود تا پس از زدن چند لایه نازک لاک، طراجی ناخن زیبایی که مد نظرتان بود ظرف چند دقیقه خشک شود. توجه کنید در صورتی که لاک در لایه های ضخیم زده شود خشک شدن آن بسیار بیشتر طول خواهد شد.

  • در این شیوه مدت زمان بیشتری را صرف لاک زدن خواهید کرد اما خشک شدن آن بسیار کمتر طول می‌کشد.
  • می‌توانید لاک زدن با لایه‌های نازک را از اولین انگشت شروع کرده و تا آخرین انگشت ادامه دهید سپس برای دور دوم به سراغ اولین انگشت بازگردید. با این تکنیک تا زدن لایه نازک لاک روی ناخن آخرین انگشت، ناخن انگشت اول خشک شده و می‌توانید دور دوم را شروع کنید.

استفاده از سشوار برای خشک کردن لاک

how to dry nail polish quickly 3345657 - چگونه لاک ناخن را سریع خشک کنیم؟

پس از زدن لاک، سشوار را روشن کرده و آن را روی تنظیمات هوای سرد قرار دهید. حدود دو الی سه دقیقه آن را روی ناخن‌های لاک زده خود بگیرید تا نتیجه را مشاهده کنید. هوای سرد می‌تواند لاک را به سرعت خشک کند.

  • از این تکنیک روی هر دو دست خود استفاده کنید تا ناخن‌ها کاملا خشک شود.
  • درجه سشوار را روی حالت آرام قرار دهید و نیازی به سرعت‌های بالا نیست. مواظب باشید که سشوار فاصله‌ای ۳۰ سانتی‌متری با ناخن‌هایتان داشته باشد تا آسیبی به لاک نزنید.
  • هوای گرم سشوار می‌تواند لاک شما را خراب کند پس فراموش نکنید که سشوار را روی هوای سرد قرار دهید.

استفاده از آب یخ

how to dry nail polish quickly 546547658 - چگونه لاک ناخن را سریع خشک کنیم؟

ابتدا به مدت ۶۰ ثانیه بگذارید لاک روی ناخن هوا بخورد سپس یک کاسه آب بسیار سرد بیاورید. دو الی پنج عدد یخ در کاسه قرار داده و پس از آن به مدت ۱ تا ۲ دقیقه انگشتان خود را در آن بگذارید. به طور کلی سرما باعث خشک شدن لاک شده و یکی از راه‌های استفاده از سرما برای خشک کردن لاک استفاده از آب یخ است.

  • البته مواظب باشید چون این تکنیک ممکن است به لاک ناخن شما آسیب بزند. ابتدا کمی صبر کنید تا لاک مقداری خشک شود سپس آن را داخل آب سرد ببرید.
  • هنگام فرو بردن انگشتان‌تان در آب سر مراقب باشید زیاد سرمایتان نشود.

اسپری هوا برای خشک کردن لاک ناخن

how to dry nail polish quickly 4457678 - چگونه لاک ناخن را سریع خشک کنیم؟

اسپری هوای فشرده دارای هوای سردی است که با قشار بسیار آن را بیرون می‌دهد. اسپری هوا را در فاصله ۳۰ الی ۶۰ سانتی‌متری لاک گرفته و به مدت ۳ تا ۵ ثانیه به سمت انتهای انگشتان خود اسپری کنید. با این کار لاک ناخن به سرعت خشک می‌شود. حتما اسپری را به سمت ناخن‌های خود بگیرید و مراقب انگشت‌های دستتان باشید.

  • قبل از استفاده از اسپری هوا مطمئن شوید که لاک کمی خشک شده است در غیر این صورت اسپری هوای فشرده می‌تواند به آن آسیب بزند.

استفاده از اسپری آشپزی روغن

how to dry nail polish quickly 455466587 - چگونه لاک ناخن را سریع خشک کنیم؟

شاید کمی عجیب باشد اما برای خشک کردن لاک ناخن می‌توانید از اسپری‌های آشپزی روغن هم استفاده کنید اما مواظب باشید که از اسپری روغن با طعم کره نباشد. اسپری روغن را در فاصله ۱۵ تا ۳۰ سانتی‌متری نوک انگشتان قرار داده و مقدار کمی را روی هر ناخن انگشت اسپری کنید. این کار به شکل باورنکردنی باعث خشک شدن سریع‌تر لاک می‌شود.

  • قبل از استفاده از اسپری آشپزی برای خشک کردن لاک ناخن، حتما ۱ الی ۲ دقیقه پس از زدن لاک صبر کنید تا لاک‌تان خراب نشود.
  • با این کار پوست اطراف ناخن هر انگشت هم مرطوب خواهد شد.

محصولات مختلف برای خشک شدن لاک

شرکت‌های تولید لاک زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند محصولاتی دارند که سرعت خشک شدن آن‌ها بسیار بیشتر است. اگر خواستار این محصولات هستید حتما روی لاک به دنبال عبارت‌های مربوطه بگردید. می‌توانید نوع بی‌رنگ این لاک‌ها را خریداری کرده و پس از استفاده از لاک عادی، یک لایه نازک از آن را روی ناخن هر انگشت بزنید. البته محصولاتی هم تحت عنوان لاک خشک کن به بازار عرضه شده‌اند که از استفاده از آن‌ها هم برای خشک شدن سریع لاک به شما کمک کند.

درباره این مطلب نظر دهید !