جواب کاربرگ 15 اجتماعی ششم

جواب کاربرگ 15 اجتماعی ششم

جواب کاربرگ شماره 15 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی در این صفحه تقدیم شما می‌شود. برای مشاهده‌ی پاسخ کاربرگه ی شماره ۱۵ دقت در آثار تاریخی مطالعات ششم دبستان با جالب فا همراه باشید.

کاربرگه شماره ۱۵ مطالعات اجتماعی ششم با جواب

1️⃣ کاخ چهلستون یکی از کاخ های صفویان در اصفهان است. سقف این تالار بر بیست ستون استوار شده است و جلوی آن یک استخر بزرگ وجود دارد. در تالار اصلی آن نقّاشیهای زیبایی به چشم می خورد. چرا با اینکه این کاخ بیست ستون دارد به آن چهلستون می گویند؟

زیرا تصویر این بیست ستون، در استخرِ بزرگ جلوی آن انعکاس پیدا‌ می‌کند. منظور از 40 ستون، مجموع بیست ستون‌ در واقعیت و تصویر بیست ستون در آب است.

2️⃣ نقّاشان روی گنبد مساجد و مینیاتورهای داخل کاخها، بیشتر چه نقش هایی کشیده اند؟

چیزهایی که در طبیعت وجود دارند مثلِ پرنده، گل و گیاه، درخت و…

3️⃣ شهر اصفهان پل های مشهوری دارد که در زمان صفویه ساخته شده است. پرس و جو کنید و نام آنها را بنویسید. اگر توانستید عکس یکی از پلها را هم در این محل بچسبانید.

  • سی و سه پل (در زمان شاه عباس یکم ساخته شده است)
  • پل چوبی (در زمان شاه عباس دوم ساخته شده است)
  • پل خواجو (در زمان شاه عباس دوم ساخته شده است)

جواب سوالات کاربرگ شماره 15 مطالعات اجتماعی ششم را در عکس زیر نیز مشاهده می‌کنید:

جواب کاربرگه شماره 15 مطالعات اجتماعی ششم

تصویری که در کادر سوال 3 چسبانده شد متعلق به سی و سه پل می‌باشد.

پیشنهادی :  گام به گام درس1 فارسی نهم

در صورت تمایل به دانلود و ذخیره ی جواب کاربرگه شماره 15 مطالعات ششم می‌توانید بر روی عکس فوق راست کلیک کنید (یا چند ثانیه انگشتتان را بر روی عکس نگه دارید) سپس از لیست ظاهر شده گزینه‌ی مربوط به ذخیره‌ی عکس را انتخاب کنید.

جواب کاربرگ شماره 15 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی (دقت در آثار تاریخی) را مشاهده نمودید که امیدوارم برایتان مفید بوده باشد و از شما دعوت می‌کنم به صفحات دیگر جالب فا نیز سر بزنید.

درباره این مطلب نظر دهید !