جواب سوالات درس هشتم هدیه ششم دوران غیبت

جواب سوالات درس هشتم هدیه ششم دوران غیبت

جواب سوالات درس هشتم هدیه ششم (دوران غیبت درس 8) شامل جواب یک پرسش صفحه ی ۵۱، گفت و گو کنید و بررسی کنید صفحه ۵۲ و جواب سوالات ببین و بگو و با خانواده صفحه ۵۳ درس ۸ هدیه ششم ابتدایی را در این صفحه مشاهده خواهید کرد.

جواب سوالات درس هشتم هدیه ششم

سوالات هدیه های آسمانی ششم درس هشتم با جواب

جواب یک پرسش هدیه ششم درس هشتم صفحه 51

در این دوران، که امام مهدی (علیه السّلام) جانشین خاصّی را به مردم معرّفی نکردند، چه کسی به پرسشهای دینی مردم پاسخ میدهد؟ جامعه ی اسلامی را چه كسی باید مدیریت کند؟

مراجع تقلید (کارشناسان دین) در دوران غیبت کبری به پرسش‌های دینی مردم پاسخ می‌دهند.

در این دوران، ولی فقیه، جامعه ی اسلامی را مدیریت می‌کند.

❤ JalebFa.ir ❤

سوالات درس 8 هدیه ششم با جواب

جواب گفت و گو کنید درس هشتم هدیه ششم

اگر برای شناخت وظایف دینی به مراجع تقلید مراجعه نکنیم، چه مشکلاتی برای ما پیش می آید؟

در این صورت از دستورات اسلام و احکام و معارف دین به صورت کامل و صحیح مطلع نخواهیم شد و در نتیجه نمی‌توانیم فرائض دینی را به جای ‌آوریم.

جواب بررسی کنید صفحه 52 هدیه ششم

  • این جمله از امام خمینی (رحمة اللّٰه علیه) را بخوانید.

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد

  • این سخن امام خمینی (رحمة اللّٰه علیه) با موضوع درس چه ارتباطی دارد؟

در این درس آموختیم که توصیه‌ها و رهبری‌های امام زمان و جانشینان او در زمان غیبت باعث شده است که ما دستورات دینی و جوابِ پرسش‌های دینی خود را دریافت کنیم و در مسائل سیاسی و اجتماعی تابع اوامر آن حضرت و جانشینانش باشیم و به این ترتیب اتحاد جامعه‌ی اسلامی را حفظ کنیم تا دشمنان نتوانند بخ مملکت ما آسیبی برسانند.

پیشنهادی :  گام به گام فصل2 ریاضی نهم

جالب فا

جواب درس ۸ هدیه ششم ابتدایی

ببین و بگو صفحه 53 هدیه ششم با جواب

این تصویر با کدام قسمت از درس ارتباط دارد؟

جواب ببین و بگو درس 8 هدیه ششم

تصویرِ فوق با دوران غیبت کبری و اطاعت‌پذیری از ولی فقیه مرتبط است و نشان دهنده‌ی این است که آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان ولی فقیه در دروان غیبت، با آگاهی از دستورات دینی به مدیریت مسائل سیاسی و اجتماعی جامعه می‌پردازد.

جواب با خانواده هدیه ششم درس 8

با خانواده ی خود گفت و گو کنید که چگونه یک مرجع تقلید برای خود انتخاب می کنیم؟

ما تعداد زیادی مجتهد داریم ولی فقط باید از مرجع تقلیدِ اَعلَم، تقلید کنیم.اعلم یعنی کسی که عالم‌تر و عادل‌تر است. برای اینکه مرجع تقلید اعلم را بشناسیم سه روش وجود دارد:

  1. اینکه خود شخص یقین پیدا کند که فلان مرجع تقلید، اعلم است، یعنی خودِ شخص عالِم باشد و بتواند مرجع تقلیدِ اَعلُم را تشخیص بدهد.
  2. دو نفر عالم و عادل، اَعلمیَت یک مرجع تقلید را تصدیق کنند، در صورتی که با گفته‌ی دو عالمِ عادلِ دیگر تعارض نداشته باشد.
  3. از گفته‌ی گروهی از اهلِ علم، یقین یا اطمینان پیدا کند.

البته امروزه چند مرجع تقلید در حوزه‌های علمیه و میان مردم معروف و مشهور هستند که مردم می‌توانند یک نفر از ایشان را به عنوان مرجع تقلید خود انتخاب نمایند. مانند آیات عظام: خامنه‌ای، وحید خراسانی، مکارم شیرازی، سیستانی و…

امیدوارم از جواب سوالات درس هشتم هدیه ششم (دوران غیبت) صفحه ی ۵۱، ۵۲ و ۵۳ درس ۸ هدیه های آسمانی ششم ابتدایی استفاده کرده باشید و دوباره به جالب فا سر بزنید. این مطلب  را با دوستانتان نیز به اشتراک بگذارید.

پیشنهادی :  گام به گام درس اول فارسی و نگارش دوازدهم
درباره این مطلب نظر دهید !